Wrocławska Anarchia Kartonowa

Menu:

WAK - oto my
Spotkania - info i archiwum
WSMK 2015
WSMK 2014
WSMK 2013
WSMK 2012
WSMK 2011
WSMK 2010
WSMK 2009
WSMK 2008
WSMK 2007
WSMK 2006
Materiały do pobrania
Kontakt z nami

Powrót do głównej

IX Ogólnopolskie Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych
XI Zlot Forum Konradusa

 


Wszystko zaczęło się niewinnie.

Po „czarnym najeździe” w 2005 roku na pewien konkurs, gdzie oględnie mówiąc nie wyrażono nadmiaru entuzjazmu z tego powodu, rzuciłem Konradusowi lekko szalony pomysł, żebyśmy zrobili imprezę sami. Imprezę dla wszystkich modelarzy kartonowych, nie tylko klubowych, nie tylko miłośników tak zwanego standardu, nie tylko wiszących na garnuszku instytucji pożytku publicznego, imprezę bez opłat, imprezę dla każdego kto znajduje satysfakcję i radość z przekształcania papieru w model i chce tym podzielić się z innymi osobami. Słówko się rzekło, kobyłka u płota….

No i tak niepostrzeżenie dotrwaliśmy do IX Wrocławskich Spotkań Modelarzy Kartonowych i do XI Spotkań Forumowiczów „Konradusa”.

Termin - 6-8 czerwca 2014.

Miejsce - jak zawsze - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (przy ul. Kołłątaja, vis a vis dworca kolejowego Wrocław Główny).

Po konsultacjach z kolegami na Zlocie w 2013 roku postanowiliśmy jako temat wystawy specjalnej w tym roku przyjąć „Pacyfik w Ogniu 1940-1945”. Od podobnej tematycznie wystawy mija właśnie 5 lat (!), w tym czasie wydano dużo nowych modeli związanych z tą tematyką i uważamy, że naprawdę będzie co pokazać.

W regulaminie nastąpiła tylko jedna zmiana. W kategorii 2 (dotychczas karton w ruchu) chcemy przedstawić „Kartonowy Świat Alvara Hansena”. W zamierzeniach ma to być przestrzeń na zaprezentowanie zarówno modeli wykonanych według Jego opracowań, jak i modeli, których był wielkim propagatorem i miłośnikiem, czyli „stylu dowolnego” w modelarstwie kartonowym. Coś z kartonu ale nieszablonowego, czyli ruchome, dziwne, pływające, jeżdżące itd., itp.

Dla chętnych wydawców zorganizujemy bezpłatne stoiska na ich wydawnictwa.

Oczywiście wieczorami spotykamy się „U Misia” , a być może znowu paru chętnych obejrzy Wrocław nocą z perspektywy elektrycznych wyścigówek (uprasza się o nie wysiadanie w czasie jazdy ;-) ).

Jak zawsze liczymy na Waszą pomoc i to zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas samej imprezy.

Noclegi - pozostawiamy w gestii każdego uczestnika. Adresy potencjalnych miejsc noclegowych jak w poprzednim roku podajemy na stronie WAKu. Zachęcamy też do rezerwacji miejsc poprzez serwisy internetowe, które w tym się specjalizują, można nawet za 50% ceny uzyskać rezerwację w hotelach o wyższym standardzie.

Kolejne informacje na stronie zamieszczać będziemy sukcesywnie, a wszystkie wiadomości z przygotowań do imprezy na bieżąco są zamieszczane na Forum.

Aktualne formularze zgłoszeniowe, plakaty i bannery WSMK 2014 są do pobrania tutaj...


Za Wrocławską Anarchię Kartonową - Rajkub


Sponsorzy WSMK 2014:


@konradus aktualizacja: 2015.05.05