Wrocławska Anarchia Kartonowa

Menu:

WAK - oto my
Spotkania - info i archiwum
WSMK 2015
WSMK 2014
WSMK 2013
WSMK 2012
WSMK 2011
WSMK 2010
WSMK 2009
WSMK 2008
WSMK 2007
WSMK 2006
Materiały do pobrania
Kontakt z nami

Powrót do głównej

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i sympatykom za pomoc w przygotowaniu, organizacji i przeprowadzeniu

V MIĘDZYNARODOWYCH WROCŁAWSKICH SPOTKAŃ MODELARZY KARTONOWYCH


I tak:
 • Firmie NOKIA za ufundowanie telefonu komórkowego Nokia 5800 Xpress Music z nawigacją w pakiecie;
 • Firmie SAMSUNG za ufundowanie telefonu komórkowego Samsung SGH-F300 z zestawem dodatkowych głośniczków zewnętrznych SP100;
 • Firmie KOMSA Polska sp. z o.o. za ufundowanie zestawu nawigacji samochodowej firmy TomTom oraz apartu fotograficznego FujiFilm Finepix J30;
 • Rektorowi-Komendantowi Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie za ufundowanie nagrody i oddelegowanie oficera do jej wręczenia;
 • Firmie Domar Development za ufundowanie nagrody rzeczowej;
 • Firmie Budim sp. z o.o. za ufundowanie aparatu fotograficznego marki Panasonic i innych nagród;
 • Wydawnictwu CardPlane za ufundowanie nagrody rzeczowej;
 • Wydawnictwu WAK za ufundowanie nagrody rzeczowej;

Oprócz wymienionych już sponsorów nagród pragniemy podziękować firmom i osobom:
 • Firmie EkoTur za ufundowanie i zorganizowanie wycieczki po Wrocławiu dla modelarzy uczestniczących w imprezie;
 • Panu Tomaszowi „Batonusowi” Szejnochowi reprezentującemu Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń za znaczące wsparcie finansowe;
 • Dyrektorowi Wydziału Edukacji UM Wrocławia Panu Krzysztofowi Czaji za patronat honorowy;
Naszym patronom medialnym:
 • Telewizji Dolnośląskiej TEDE a w szczególności redakcji Sport Game
 • Stacji Radiowej INFO Wrocław
 • Studenckiemu Radiu LUZ
 • Wydawnictwom: ZP Grupa, Kartonowa Kolekcja, WAK
 • Redakcji czasopisma Młody Technik


---


Chyba też już najwyższa pora na napisanie kilku zdań o naszej wspólnej imprezie .

Przede wszystkim chciałbym w imieniu wrocławskiej zgrai serdecznie podziękować wszystkim naszym gościom. Bez Was nie byłoby po prostu spotkania. Podziękować zarówno tym, którzy jechali setki kilometrów jak nasi koledzy z Wilna, czy OGGO wraz z żoną, z Pfullingen, ale i tym, którzy dotarli z pobliskich miejscowości.

Szczególne podziękowania chcemy przekazać dla:
 • Tomka „Batonusa”, dzięki którego inicjatywie uzyskaliśmy wsparcie finansowe z Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Pozwoliło to nam zakupić znacznie więcej nagród niż w poprzednich latach, a także uzupełnić materiał do przykrycia stołów. Nie wiem czy wszyscy wiedzą , ale w tym roku modele były eksponowane na stołach z kartonowymi blatami ;-).
  Te blaty również zakupione dzięki Tomkowi wsparte w większości na aluminiowych nogach, których wypożyczenie załatwił dla nas Norwik uwolniły nas w dużym stopniu od dźwigania stołów, stolików i innych ciężarów po piętrach MDK-u.
 • Kolegom z ŁSM , którzy pomimo brutusowego podejścia kilku osób przyjechali liczną grupą ze swoimi modelami ;-)
 • KubieZ za zorganizowanie pokazu i warsztatów programu „Siatki”
 • Qniowi za cierpliwość w przekazywaniu innym tajników swojego warsztatu
 • Konradusowi, który ganiając z miejsca na miejsce ciągle dopytywał się w czym może jeszcze pomóc, chociaż już wcześniej jak i obecnie poświęca mnóstwo czasu na organizację strony zlotu na Forum.
 • Wszystkim tym, którzy pomagali przy szykowaniu sal, nadzorowaniu modeli, a na koniec przy doprowadzaniu MDKu do stanu wyjściowego.
Dzięki, Dzięki, Dzięki ;-)

Parę słów o organizacji widzianej z drugiej strony

Nie ustrzegliśmy się zamieszania przy rejestracji modeli i późniejszym o ich oznaczaniu Jedynym wyjściem jest albo nie ustawianie modeli na stołach przed wydaniem numeru z opisem, albo większa dyscyplina wystawiających w pobieraniu tych karteczek i układaniu przy modelach. Z naszej winy część modelarzy mogła nie wiedzieć, że trzeba pobrać numerki i położyć przy modelu.

Metryczki modeli – było znacznie więcej i to bardzo dobrze ( tak uważamy), niestety na skutek niedopatrzenia, ktoś pobrał cały plik , część ustawił przy modelach, a kilka odłożył na bok, na jednej sali wystawowej i dopiero po pewnym czasie dostarczyliśmy je na właściwe miejsca. Naszym zdaniem warto kontynuować wykonywanie metryczek w kolejnych latach.
Należałoby tylko przemyśleć kwestię sprawnego ich rozmieszczania.

W tym roku przeprowadziliśmy pewien eksperyment, a mianowicie za wyjątkiem sali tematycznej modele były układane bez podziału na kategorie. Z jednej strony niby chaos, ale z drugiej zmusiło to zwiedzających do oglądania wszystkich modeli. Staramy się eliminować sytuacje typu: zobaczyłem na parterze okręty, to już nie mam co się błąkać po innych salach.

Niestety przekonaliśmy się, ze nawet słowo pracownika naukowego wyższej uczelni może być nic nie warte. Osoba, która zadeklarowała udostępnienie zbiorów instytutu lotnictwa PW w ostatniej chwili bez słowa wyjaśnienia ( unikając jak dzieciak kontaktu) wycofała się z obietnicy.
Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy mieli ochotę na obejrzenie eksponatów.

Już w tym roku udał się prawie w 100% pomysł oddzielenia Wrocławian od sędziowania. Na 18 osób w komisjach chyba tylko dwie były z Wrocławia.

Warsztaty modelarskie - oblężenie stolika Qunia jest chyba najlepszym argumentem za kontynuowaniem

To garść naszych refleksji na temat minionego Zlotu. Co dalej ( czyli najprawdopodobniej 3,4 i 5 czerwca 2011 roku) zależy od nas wszystkich ;-)
Czyli co zmienić , co poprawić w organizacji?
Jaką wystawę tematyczną urządzić ?
Jakie macie inne pomysły na uatrakcyjnienie imprezy ( jest już jeden bardzo ciekawy pomysł kolegów Łódzkiej Sjesty Modelarskiej)?

Dooooooość , chyba za dużo się rozpisałem

Za WAK - Rajkub
@konradus aktualizacja: 2015.05.05