Wrocławska Anarchia Kartonowa

Menu:

WAK - oto my
Spotkania - info i archiwum
WSMK 2015
WSMK 2014
WSMK 2013
WSMK 2012
WSMK 2011
WSMK 2010
WSMK 2009
WSMK 2008
WSMK 2007
WSMK 2006
Materiały do pobrania
Kontakt z nami

Powrót do głównej

III Ogólnopolskie Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych
i
V zlot Forum Konradusa

Po co to robimy?

Robimy to po to, aby:

  • zaprezentować nasze i zobaczyć inne prace modelarskie (dlatego możesz pokazać to, co robisz, a nie tylko to co skończyłeś);
  • popularyzować modelarstwo kartonowe;
  • spotkać w jednym miejscu i czasie wielu modelarzy i entuzjastów tego hobby - czyli przeprowadzić V ZLOT FORUM


I tak rodzi się nowa tradycja ;-)

Podbudowani faktem, ze nikt do nas nie strzelał, nie rzucał pomidorami i nie nasyłał podejrzanych typków postanowiliśmy w bieżącym roku powtórzyć nasze „kartonowe” spotkania we Wrocławiu.

Miejsce spotkania – konkurs i wystawa – Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu ( przy ul. Kołłątaja, vis a vis dworca kolejowego Wrocław Główny - jak dojechać).

„Kartonowa biesiada” (czyli po prostu V Zlot Uczestników Forum Konradusa) w siedlisku WAK-u, czyli w „Barze u Misia”, położonym ok. 300 m od miejsca wystawy.

Jak sami zauważycie w regulaminie zaszły pewne zmiany.
Nie dotyczą one praktycznie samej idei konkursu i wystawy, a trochę innego podziału na klasy i nagrody.

Dodaliśmy klasę „ABC” , żeby specjalnie wyróżnić najmłodszych adeptów „kartonowego szaleństwa”, którzy w starciu z starszymi wiekiem i doświadczeniem kolegami nie mieli szans na to, by ich trud dostrzec i należycie docenić. Jako odrębne klasy dodaliśmy pojazdy szynowe i budowle.

Rozdzieliliśmy Grand Prix od Nagrody Publiczności. Naszym zamierzeniem jest, żeby Grand Prix przyznawały osoby, które na co dzień mają do czynienia z modelarstwem kartonowym i które potrafią dojrzeć i docenić modelarską robotę nawet w niepozornym modelu.

Tak, jak w roku ubiegłym prosimy o przywiezienie ze sobą modeli rozpoczętych, niedokończonych , zrobionych 20 lat temu itd., po prostu, żeby zobaczyć ( i my i wszelkie ewentualne postronne osoby) z czym „ to się je”.

Tradycyjnie też dla chętnych wydawców zorganizujemy bezpłatne stoiska na ich wydawnictwa. Będą mogli też ufundować swoje nagrody w kategorii „najlepszy model wydawnictwa Y”, w której to kategorii sami będą sędziami.

Nie przewidujemy organizowania dla kogokolwiek darmowych noclegów, akredytacji itp. Impreza jest non profit - i dla nas, i dla osób ją obsługujących

O noclegach każdy może zdecydować sam, bo Wrocław to duże miasto - choć miło nam będzie, jeśli skorzysta z naszych propozycji@konradus aktualizacja: 2015.05.05